ZDRUFF!

Dvanásty ročník festivalu horských filmov ZDRUFF 2022 sa uskutoční 18.-19. novembra 2022 v kine Tatra v Starej Ľubovni.

Festival je prehliadkou toho najlepšieho z bratislavského festivalu Hory a mesto, ktorý je prepojený s medzinárodným festivalom VIMFF v kanadskom Vancouveri, pod vedením programového riaditeľa Alana Formánka.

Počas dvoch premietacích dní si budú môcť návštevníci podtatranského festivalu vychutnať 19 horských filmov slovenskej, ako aj svetovej produkcie. Filmový program ponúka špičkové snímky rôznorodého zamerania, ako je napríklad horská cyklistika, lyžovanie, paragliding, horolezectvo a množstvo ďalších netradičných športov z rôznych kútov sveta. Samozrejmosťou budú aj snímky od známych slovenských režisérov Pavla Barabáša a Rastislava Hatiara. Taktiež nebudú chýbať aj domáci protagonisti, a v takzvanom SL lezeckom bloku sa vo filmoch predstavia bývalí spolužiaci a lezci Michal Burian a Daniel Šak

Tohtoročným hosťom festivalu bude horský vodca, horolezec a bývalý profesionálny záchranár Tatranskej horskej služby – Jaroslav Michalko, ktorý má za sebou paletu úspešných náročných výstupov, ako aj expedícií z Pamíru, Južnej Ameriky, Annapurny či Mt. McKinley. Jaroslava Michalka môžu diváci poznať aj z produkcie Pavla Barabáša.

Prostredníctvom hlasovacej ankety môžu diváci zahlasovať za najlepší film a súťažiť o hodnotné ceny, ktoré využijú práve v horách.

Organizačný tím z OZ Vabec Stará Ľubovňa pozýva širokú verejnosť na víkend plný dobrodružstva, ale aj zábavy a pohodovej atmosféry.

Cena vstupenky na jeden deň je 6 EUR, deti 4 EURá, deti do 6 rokov zdarma. Predaj vstupeniek na mieste. Tešíme sa na Vašu návštevu!